אודותמי אנחנו?
בתי חב"ד נמצאים בכל רחבי העולם.
אנשי בתי חב"ד הינם שליחים של הרבי מליובביץ' מלך המשיח שליט"א.

מי הם שליחי הרבי?
פתאום קם חסיד בבוקר ומחליט שהוא רוצה להיות שליח של הרבי מלך המשיח. בעצם, זה לא כל כך "פתאום" לחסיד שחונך כל חייו על אהבת ישראל, כפי שהיא מתבטאת בשיחות של הרבי. הוא מחפש על הגלובוס מקום: א. שיש בו יהודים. ב.שאין בו עדיין בית חב"ד, או שיש וצריכים שם קצת עזרה. הוא פונה לאשתו (או אשתו פונה אליו...) ואומר לה:
- חני, בעיירה סורמללו בצ'ילי יש יהודים. היהודים שם הולכים ומתבוללים. אם נשב בחיבוק ידיים, המשפחות האלה תאבדנה ליהדות תוך זמן קצר. בואי נפנה לרבי מלך המשיח ונבקש את הסכמתו וברכתו להיות שליחיו בסורמללו. ניקח את עצמנו, את הילדים (אם נולדו כבר) ניסע ונפתח שם בית חב"ד .
- תקופת השליחות?
- את הרי יודעת בעצמך, אין קץ לשליחות- עד ביאת משיח. זהו.
זהו?
- רגע אחד. היכן היא סורמללו? איך מגיעים לשם? האם יש שם בית כנסת? לא. מקווה טהרה? לא. גן ובית ספר יהודים עבור הילדים? לא. כיצד משיגים שם מזון כשר? יש לנסוע 300 ק"מ עד עיר הבירה או שאין בכלל., רק מה שתביא מעבר לים. יש בסורמללו בכלל מנין להתפלל בו? אולי ביום כיפור, גם זה לא בטוח.
- זהו בדיוק התפקיד, מסביר השליח הפוטנציאלי לאשתו. בבית חב"ד שנקים, בו יהיה בית הכנסת, בו יהיו שיעורי תורה. אנחנו נדאג שיהודי סורמללו יניחו תפילין, שיחגגו ליל סדר וישמעו מגילה בפורים. אך העיקר – שיהיה להם בית, שבו יחושו, אולי לראשונה בחייהם את החמימות של אהבת ישראל, את האחדות של העם שלנו. זה יעורר בם את הניצוץ היהודי, את ההשתייכות לעם שלנו ולתורה שלנו.
- טוב ויפה, אבל נהיה זקוקים לכסף כדי למלא את המשימה- כך חני, האישה.
- את הכסף נצטרך להשיג בעצמנו מתרומות ומקרנות שונים.
- אבל נצטרך לפחות כסף למחייתנו?
- גם לכך נצטרך לדאוג בעצמנו.

אדם מהשורה היה אומר לבן זוגו: מצא לך מועמד אחר, איך אתה רוצה שאעזוב הכול ואסע אל הלא נודע, אל מעבר להרי החושך ועוד לגדל שם את ילדי, תוך שאני מתיימרת להעניק להם חינוך יהודי מקורי?! מילא, אם הייתי מתבקשת לנסוע לשנה- שנתיים, הייתי אולי שוקלת את ההצעה. מילא אם היינו מקבלים שכר כפול ומוכפל שיעזור לנו לבסס את חיינו- עוד איכשהו הייתי מבינה. אבל לכל החיים? וללא תמורה כלכלית?! זו הגזמה!
אבל חסיד חב"ד, בהדרכתו של הרבי, אינו אדם מן השורה. זהו אדם שחונך להקריב את כל אשר לו למען עבודת ה', למען עזרה לאחים יהודים- על פי פקודת הרבי.
אלפי שליחים של הרבי פועלים בכל ארצות העולם: בישראל, בארצות הברית, מרוקו, ברית המועצות לשעבר, אוסטרליה, אנגליה, צרפת, המזרח הרחוק, יפאן וסין, קולומביה, בלגיה , טוניס, ועוד ועוד.

בית משולש
"על שלושה דברים העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים" (משניות אבות)
בית חב"ד, הסביר הרבי, הוא בית משולש, שעומד על שלושת העמודים האלה.
בית חב"ד הוא בית של-
תורה -
יש בו שיעורים ב"חסידות" המבוססת על הקבלה.
תורה רוחנית זו- "חסידות"- אינה שייכת למפלגה מסוימת "מפלגת החסידים" אלא הלימוד הזה שייך לכל אחד- כך קבע מייסד חסידות חב"ד המכונה בעל התניא. בית חב"ד צריך לתת לכל יהודי את האפשרות ללמוד חסידות שהיא פנימיות התורה.
תפילה- בית חב"ד מהווה בית כנסת בו נחגגים שבתות וחגי ישראל כמו גם ימי החול הרגילים.
ובית של גמילות חסדים-
הרבי הקודם מחב"ד אמר : הציווי של אהבת ישראל, מחייב לאהוב אפילו יהודי, שנמצא במרחק פיזי, בקצה תבל, ומעולם לא ראית אותו, ואתה צריך להתאמץ כדי להפגש איתו בכלל. כך גם לאהוב יהודי שנמצא הרחק ממך רוחנית...
המפגש המשולש הזה קורה ב"בית חב"ד".

הודו- בתי חב"ד של מטיילים
הראשון שהקים "בית חב"ד" לעוברי הדרך במדבר היה אברהם אבינו:
"ויטע אשל בבאר שבע ויקרא שם בשם השם א-ל עולם".
אש"ל הוא ראשי תיבות של כל הנכלל בהכנסת אורחים אמיתית: אכילה, שתייה ולינה, או אכילה שינה ולוויה (ללוות את האורח עם צאתו).
"ויטע אשל" אומר הרבי, בגימטרייה- "בית חב"ד"...
אלפי יהודים, ישראלים ואחרים, מטיילים בהודו מדי שנה. כך התעורר הצורך להקים עבורם בתי חב"ד, שישמשו להם כבית היהודי שלהם בהודו.
בתי חב"ד הודו מהווים אכן בית משולש: מקום של תורה על ידי על ידי קורסים ושיעורים בלימוד "חסידות"- לימוד רוחני פנימי. בתי חב"ד מקיימים את תפילות החגים שבתות וימי השנה כמו בכל בית כנסת בעולם.
אבל בראש ובראשונה, מיישמים בתי חב"ד בהודו את העמוד של גמילות חסדים על ידי הכנסת אורחים ממש כמו אברהם אבינו, שנטע אוהל פתוח במדבר. דלתות הבית כמו לב השליחים פתוחים לכל הבא בשעריהם, פתוחים ומוכנים להגיש כל עזרה, ממש בית בניכר. כל יהודי מוזמן בלב אוהב לסעודות השבת המפורסמות, לסעודות החגים ואף לארוחות של "ביחד" בימי חול.

אז תכלס, מה המטרה שלכם?
תכלס, מה המטרה שלכם? שואלים החבר'ה, להחזיר אותנו בתשובה?
המטרה שלנו, המטרה של הרבי, לקרב כל יהודי באהבת ישראל אמיתית, בלי הבדל מי הוא ואיך הוא, בלי תמורה, להראות לו את היהדות ולקרבו אליה, כי היהדות היא "שלו" כמו "שלנו".
כאן ב"בית חב"ד" נופלות כל המחיצות של בדלנות וניכור. אין ספק, שכל היוצא מן הבית הזה, בית חב"ד, יוצא עם הסתכלות שונה על היהדות ועם אהבה חדשה בלב לכל יהודי באשר הוא. 
ובתכלס?

משיח עכשיו!
כי כשנהיה ביחד- הוא יבא!

(נכתב לפי: שיחות של הרבי, מלך המשיח שליט"א משנת 86-87 והספר "בעין הלב" של פרופסור ירמיהו ברנובר)